LH46OHDEBGBXEN
Shipping weight
28.2 kg
Total quantity in stocks
10
Reference
LH46OHDEBGBXEN
Shipping weight
28.2 kg
Total quantity in stocks
10
Nearest delivery
Product Type
LED-backlit LCD flat panel display
Diagonal Class
46"
Diagonal Size
45.9"
Series
OHDX Series
Outdoor
Yes
Sun Exposure
Full sun
Platform
Tizen OS
Operating System
Tizen OS 8.0
No
Sensors
Auto brightness sensor, temperature sensor
HDMI Ports Qty
2 ports
Modes
Portrait mode, landscape mode
Picture Enhancements
Mega Dynamic Contrast Ratio, 72% Colour Gamut
Design
Slim Design
Protection
Weatherproof, water-resistant, dust-resistant, impact protection, 3T tempered glass protection
Cooling System
Advanced cooling system
Width
106.9 cm
Depth
6.9 cm
Height
62.36 cm
Weight
Enclosure Colour
Slate black
LCD Display Technology
VA
Pixel Pitch
0.53 mm
Colour Support
16700000 colours
Resolution
1920 x 1080
Display Format
1080p
Coating
Anti-reflection, 0% Glass Haze
Image Contrast Ratio
6000:1
Brightness
4000 cd/m²
Response Time
6 ms
Features
Security lock slot (cable lock sold separately), Multiple Display Control (MDC)
Flat Panel Mount Interface
995 x 500 mm
USB Ports Qty
2
Configuration
ARM Cortex-A72 Quad-Core ( 1.7 GHz ) - 2.5 GB LPDDR4 - 8 GB (system 3.88 GB + available 4.12 GB)
Type
Remote control
Battery Included
Connectivity
LAN, Bluetooth (optional), Wi-Fi (optional)
Connector Type
Platform
SmartThings Pro
Security Slot Type
Kensington security slot
Compliant Standards
IK10, IP56, EMC Class A, HDCP 2.2, Safety 60950-1, Safety 62368-1, UL
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Power Consumption Stand by
0.5 Watt
Service & Support
Limited warranty - 3 years
Width (Shipping)
119 cm
Depth (Shipping)
18.6 cm
Height (Shipping)
73.5 cm
Weight (Shipping)
33.7 kg
Min Operating Temperature
-30 °C
Max Operating Temperature
50 °C
Humidity Range Operating
10 - 80% (non-condensing)