LH32EMDIBGBXEN
Article
Intrastat
Shipping weight
2.4 kg
Total quantity in stocks
59
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
SAMSUNG
Reference
LH32EMDIBGBXEN
Article
Intrastat
Shipping weight
2.4 kg
Total quantity in stocks
59
Nearest delivery
Product Type
E-Paper display - E Ink Spectra 6
Diagonal Class
32"
Diagonal Size
31.5"
Commercial Use
Yes - digital signage
Series
EMDX series
Platform
Tizen OS
Operating System
Tizen OS 8.0
TV Tuner
No tuner
TV Tuner Presence
No
PC Interface
USB-C
Modes
Portrait mode, landscape mode
Picture Enhancements
Color Imaging Algorithm
Design
Ultra Thin Design
Dimensions
Without stand
Width
72.51 cm
Depth
1.79 cm
Height
42.05 cm
Weight
Enclosure Colour
Grey white
Pixel Pitch
0.272 mm
Colour Support
54600 colors
Resolution
2560 x 1440
Display Format
1440p (Quad HD)
Image Aspect Ratio
16:9
Viewing Angle
178 degrees
Viewing Angle (Vertical)
178 degrees
Commercial Features
Samsung VXT CMS, Custom App (TEP) compatible, Samsung E-Paper App
Operation Hours / Days
24 / 7
Features
Security lock slot (cable lock sold separately)
Flat Panel Mount Interface
200 x 200 mm
VESA Compatibility
Yes
USB Port
Yes
USB Ports Qty
2
Configuration
8 GB
Connectivity
Wi-Fi, LAN, Bluetooth
Wi-Fi Protocol
802.11ac
Bluetooth Version
Bluetooth 5.0
Connect & Share
Wi-Fi Miracast
Connector Type
USB 2.0 ¦ USB
Security Slot Type
Kensington security slot
Included Accessories
25 W USB-C power adapter, 2 rear mounts, 2 brackets
Cables Included
USB-C charge cable
Compliant Standards
EMC Class A, IP5X, Safety 60950-1, Safety 62368-1
Power Device
Power adapter + battery
Power Over Ethernet (PoE) Support
Battery
Battery - Lithium Ion
Capacity
4600 mAh - 500 days
Recharge Time
3 hours
Service & Support
Limited warranty - 3 years
Width (Shipping)
89 cm
Depth (Shipping)
5.7 cm
Height (Shipping)
48.2 cm
Weight (Shipping)
4.4 kg
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
30 - 70% (non-condensing)