86BDL4650D/00
Shipping weight
34.905681 kg
Reference
86BDL4650D/00
Shipping weight
34.905681 kg
Energy Class
Class G
Diagonal Class
86"
Diagonal Size
85.6"
Commercial Use
Yes - digital signage
Series
D-Line
Platform
Android
HDMI Ports Qty
2 ports
PC Interface
DVI, DisplayPort
Modes
Portrait mode, landscape mode
Width
192.9 cm
Depth
6.95 cm
Height
110 cm
Weight
50.4 kg
LCD Display Technology
VA
Pixel Pitch
0.4935 mm
16:9
Frame Rate & Enhancement Technology
60 Hz Refresh Rate
LCD Backlight Technology
LED backlight
Coating
25% haze
Brightness
500 cd/m²
Operation Hours / Days
24 / 7
Features
Flat Panel Mount Interface
600 x 400 mm
VESA Compatibility
Yes
Input Video Formats
Supported Computer Resolutions
Supported Video Formats
Supported Audio Formats
AAC, HE-AAC
Supported Pictures Formats
BMP, PNG, JPEG
USB Port
Yes
USB Ports Qty
2
Configuration
Operating System
Android OS 11
Output Power / Total
20 Watt
Speakers
2 x speaker - 10 Watt
Connectivity
Wi-Fi, LAN, Bluetooth
Wi-Fi Protocol
802.11b, 802.11g, 802.11n, 802.11a, 802.11ac, 802.11ax
Bluetooth Version
Bluetooth 5.2
Compliant Standards
ENERGY STAR Certified
ENERGY STAR Version
8.0
Service & Support
Limited warranty - 3 years
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
20 - 80% RH (non-condensing)