86BDL4511D/00
Shipping weight
50.24 kg
Total quantity in stocks
3
Nearest delivery
Reference
86BDL4511D/00
Shipping weight
50.24 kg
Total quantity in stocks
3
Nearest delivery
Display diagonal
2.18 m (86")
Display resolution
3840 x 2160 pixels
Display brightness
500 cd/m²
HD type
4K Ultra HD
Touchscreen
N
Native aspect ratio
8 ms
Contrast ratio (typical)
1200:1
Contrast ratio (dynamic)
Viewing angle, horizontal
178°
Viewing angle, vertical
178°
Display number of colours
1.07 billion colours
Pixel pitch
0.4935 x 0.4935 mm
Display diagonal (metric)
217.4 cm
Panel life
50000 h
Panel type
IPS
Haze rate
3%
HDMI ports quantity
DVI port
Y
DisplayPorts quantity
2
USB port
Y
HDMI version
2.0
HDMI input ports quantity
DVI-I ports quantity
1
DisplayPorts in
1
DisplayPorts out
USB ports quantity
2
USB version
2.0
Audio (L/R) in
Audio (L/R) out
RS-232C
Remote (IR) input
Remote (IR) output
OPS module slot
Built-in speaker(s)
Number of built-in speakers
RMS rated power
20 W
Product design
Digital A-board
Product colour
Black
Placement supported
Indoor
VESA mounting
Panel mounting interface
400 x 400 mm
Bezel width (bottom)
1.55 cm
Bezel width (side)
1.55 cm
Bezel width (top)
Purpose
Commercial
On Screen Display (OSD)
On Screen Display (OSD) languages
Operating hours (hours/days)
24/7
Power consumption (typical)
355 W
Power consumption (standby)
0.5 W
Energy efficiency class (SDR)
G
AC input voltage
100 - 240 V
AC input frequency
50/60 Hz
Video formats supported
H.263,H.264,H.265,MPEG
Audio formats supported
AAC,HE-AAC
Image formats supported
BMP, JPEG, PNG
Display width
1929 mm
Display depth
69.5 mm
Display height
1100 mm
Display weight
50.2 kg
Cables included
AC, IR sensor, RS-232, USB
Operating temperature (T-T)
0 - 40 °C
Operating relative humidity (H-H)
20 - 80%
Storage temperature (T-T)
-20 - 60 °C
Storage relative humidity (H-H)
5 - 95%