75BDL4650D/00
Article
Intrastat
Shipping weight
34.614 kg
Total quantity in stocks
1
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
PHILIPS
Reference
75BDL4650D/00
Article
Intrastat
Shipping weight
34.614 kg
Total quantity in stocks
1
Nearest delivery
Product Type
LED-backlit LCD flat panel display
Energy Class
Class G
Diagonal Class
75"
Diagonal Size
74.5"
Commercial Use
Yes - digital signage
Series
D-Line
Platform
Android
TV Tuner
No tuner
TV Tuner Presence
No
Video Interface
HDMI
HDMI Ports Qty
2 ports
PC Interface
DVI, DisplayPort
Modes
Portrait mode, landscape mode
Picture Enhancements
Dimensions
Without stand
Width
168.35 cm
Depth
6.95 cm
Height
96.17 cm
Weight
36.3 kg
LCD Display Technology
ADS
Pixel Pitch
0.4296 mm
Colour Support
1070000000 colours
Resolution
3840 x 2160
Display Format
4K UHD (2160p)
Image Aspect Ratio
16:9
Frame Rate & Enhancement Technology
60 Hz Refresh Rate
LCD Backlight Technology
LED backlight
Coating
25% haze
Image Contrast Ratio
1200:1
Dynamic Contrast Ratio
Brightness
500 cd/m²
Viewing Angle
178 degrees
Viewing Angle (Vertical)
178 degrees
Pull-Down Compensation
Response Time
8 ms
Display Menu Language
Backlight Life
50,000 hour(s)
Commercial Features
Operation Hours / Days
24 / 7
Features
Flat Panel Mount Interface
400 x 400 mm
VESA Compatibility
Yes
Input Video Formats
Supported Computer Resolutions
Supported Video Formats
Supported Audio Formats
AAC, HE-AAC
Supported Pictures Formats
BMP, PNG, JPEG
USB Port
Yes
USB Ports Qty
2
Configuration
Operating System
Android OS 11
Type
Remote control
Battery Form Factor
AAA type
Battery Included
Speaker System
2 speakers
Output Power / Total
20 Watt
Speakers
2 x speaker - 10 Watt
Connectivity
Wi-Fi, LAN, Bluetooth
Wi-Fi Protocol
802.11b, 802.11g, 802.11n, 802.11a, 802.11ac, 802.11ax
Bluetooth Version
Bluetooth 5.2
Connector Type
Included Accessories
Cables Included
Compliant Standards
ENERGY STAR Certified
ENERGY STAR Version
8.0
Power Device
Power supply
Input Voltage
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Power Consumption Stand by
0.5 Watt
Features
Smart power
Service & Support
Limited warranty - 3 years
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
20 - 80% RH (non-condensing)