65MLED910/12
Article
Intrastat
Shipping weight
15.94 kg
Total quantity in stocks
41
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
PHILIPS
Reference
65MLED910/12
Article
Intrastat
Shipping weight
15.94 kg
Total quantity in stocks
41
Nearest delivery
Product Type
LED-backlit LCD TV - QLED - Smart TV
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2285511
Energy Class
Class F
Energy Class (HDR)
Class G
Power Consumption SDR (On mode)
99 kWh/1000h
Power Consumption HDR (On mode)
249 kWh/1000h
Diagonal Class
65"
Platform
TITAN OS
HDR Capable
Yes
HDR Format
HDR10, HDR10+, Dolby Vision, HLG10
TV Tuner Presence
Yes
Sensors
Light sensor
Video Interface
HDMI
HDMI Ports Qty
4 ports
Modes
Picture Enhancements
Crystal Clear, P5 Perfect Picture Engine
Ambilight
Ambilight Type
Ambilight 3-sided, Ambilight Music
Dimensions
Without stand
Width
144.6 cm
Depth
6.6 cm
Height
84.1 cm
Weight
Enclosure Colour
Black
Resolution
3840 x 2160
Display Format
4K UHD (2160p)
Image Aspect Ratio
16:9
Frame Rate & Enhancement Technology
Perfect Natural Motion, 120 Hz Native Refresh Rate, 144 Hz Variable Refresh Rate (VRR)
LCD Backlight Technology
Quantum Dot technology, Mini-LED - Micro Dimming Premium
Features
Stand
Included
Stand Design
Tabletop
Stand Colour
Black
Stand Features
Arch stand
Flat Panel Mount Interface
300 x 300 mm