65BDL4511D/00
Article
Intrastat
Shipping weight
27.8 kg
Total quantity in stocks
7
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
PHILIPS
Reference
65BDL4511D/00
Article
Intrastat
Shipping weight
27.8 kg
Total quantity in stocks
7
Nearest delivery
Display diagonal
165.1 cm (65")
Display resolution
3840 x 2160 pixels
Display brightness
500 cd/m²
HD type
4K Ultra HD
Touchscreen
N
Native aspect ratio
16:9
Response time
8 ms
Contrast ratio (typical)
1200:1
Contrast ratio (dynamic)
Viewing angle, horizontal
178°
Viewing angle, vertical
178°
Display number of colours
1.07 billion colours
Pixel pitch
0.372 x 0.372 mm
Display diagonal (metric)
163.8 cm
Panel life
50000 h
Haze rate
25%
HDMI ports quantity
3
DVI port
Y
DisplayPorts quantity
2
USB port
Y
Ethernet LAN
HDMI version
2.0
DVI-I ports quantity
1
DisplayPorts in
1
DisplayPorts out
USB ports quantity
2
USB version
2.0
Ethernet LAN (RJ-45) ports
Audio (L/R) in
Audio (L/R) out
RS-232C
Remote (IR) input
Remote (IR) output
OPS module slot
Built-in speaker(s)
Number of built-in speakers
RMS rated power
20 W
Product design
Digital A-board
Product colour
Black
Placement supported
Indoor
VESA mounting
Panel mounting interface
400 x 400 mm
Bezel width (bottom)
1.49 cm
Bezel width (side)
1.49 cm
Bezel width (top)
Purpose
Commercial
On Screen Display (OSD)
On Screen Display (OSD) languages
Operating hours (hours/days)
24/7
Power consumption (typical)
136 W
Power consumption (standby)
0.5 W
Energy efficiency class (SDR)
G
AC input voltage
100 - 240 V
AC input frequency
50/60 Hz
Video formats supported
H.263,H.264,H.265,MPEG
Audio formats supported
AAC,HE-AAC
Image formats supported
BMP, JPEG, PNG
Display width
1462.3 mm
Display depth
68.9 mm
Display height
837.3 mm
Display weight
Remote control included
Batteries included
Cables included
AC, IR sensor, RS-232
Operating temperature (T-T)
0 - 40 °C
Operating relative humidity (H-H)
20 - 80%
Storage temperature (T-T)
-20 - 60 °C
Storage relative humidity (H-H)
5 - 95%