65BDL3650Q/00
Article
Intrastat
Shipping weight
28.5 kg
Total quantity in stocks
1
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
PHILIPS
Reference
65BDL3650Q/00
Article
Intrastat
Shipping weight
28.5 kg
Total quantity in stocks
1
Nearest delivery
Product Type
LED-backlit LCD flat panel display
Energy Class
Class G
Diagonal Class
65"
Diagonal Size
64.5"
Commercial Use
Yes - digital signage
Series
Q-Line
TV Tuner
No tuner
TV Tuner Presence
No
Video Interface
HDMI
HDMI Ports Qty
2 ports
PC Interface
DVI
Modes
Portrait mode, landscape mode
Picture Enhancements
Dynamic contrast enhancement, progressive scan
Dimensions
Without stand
Width
146.23 cm
Depth
6.89 cm
Height
83.73 cm
Weight
LCD Display Technology
ADS
Pixel Pitch
0.372 mm
Colour Support
1070000000 colours
Resolution
3840 x 2160
Display Format
4K UHD (2160p)
Image Aspect Ratio
16:9
LCD Backlight Technology
Direct LED
Coating
2% haze
Image Contrast Ratio
1200:1
Dynamic Contrast Ratio
Brightness
400 cd/m²
Viewing Angle
178 degrees
Viewing Angle (Vertical)
178 degrees
Response Time
8 ms
Display Menu Language
Backlight Life
50,000 hour(s)
Commercial Features
HTML5 support, FailOver
Operation Hours / Days
18 / 7
Flat Panel Mount Interface
400 x 400 mm
VESA Compatibility
Yes
Input Video Formats
1080/60i, 720/60p, 1080/50i, 720/50p, 1080/50p, 1080/60p, 2160/50p, 2160/60p
Supported Computer Resolutions
Supported Video Formats
MPEG-4, AVI, H.264, H.263, MPEG, H.265, VP8
Supported Audio Formats
AAC, HE-AAC
Supported Pictures Formats
BMP, PNG, JPEG
Supported Memory Cards
microSD
USB Port
Yes
Configuration
ARM Cortex-A55 Quad-Core - 3 GB - 16 GB - Mali G52 MC1
Operating System
Android OS 10
Type
Remote control
Battery Form Factor
AAA type
Battery Included
Speaker System
2 speakers
Output Power / Total
20 Watt
Speakers
2 x speaker - 10 Watt
Connectivity
LAN
Connector Type
Included Accessories
USB dust cover, 3 clampers, logo sticker, screws
Cables Included
IR sensor cable - 1.8 m ¦ RS-232 daisy chain cable ¦ RS232 cable
Compliant Standards
FCC Class A certified, UL, VCCI, CB, RoHS
Power Device
Power supply
Input Voltage
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Power Consumption Stand by
0.5 Watt
Features
Smart power
Service & Support
Limited warranty - 3 years
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
20 - 80% RH (non-condensing)