43BDL3651T/00
Shipping weight
17.9 kg
Total quantity in stocks
20
Reference
43BDL3651T/00
Shipping weight
17.9 kg
Total quantity in stocks
20
Nearest delivery
Display diagonal
109.2 cm (43")
Display technology
IPS
Display resolution
3840 x 2160 pixels
Display brightness
400 cd/m²
HD type
4K Ultra HD
Touchscreen
Y
Touchscreen technology
Capacitive
Multi-touch
Y
Native aspect ratio
8 ms
Contrast ratio (typical)
1300:1
Viewing angle, horizontal
178°
Viewing angle, vertical
178°
Display number of colours
1.07 billion colours
Pixel pitch
0.315 x 0.315 mm
HDMI ports quantity
2
DVI port
USB port
Ethernet LAN
Wi-Fi
HDMI version
DVI-I ports quantity
1
USB ports quantity
3
USB version
Audio (L/R) in
1
Audio (L/R) out
RS-232 interface
Remote (IR) input
Remote (IR) output
Card reader integrated
Compatible memory cards
MicroSD (TransFlash)
OPS module slot
Built-in speaker(s)
Number of built-in speakers
2
RMS rated power
10 W
Product design
Digital signage flat panel
Placement supported
Indoor
Purpose
Corporate
On Screen Display (OSD)
Number of OSD languages
18
On Screen Display (OSD) languages
Mean time between failures (MTBF)
50000 h
Power consumption (typical)
140 W
Power consumption (standby)
0.5 W
AC input voltage
100 - 240 V
AC input frequency
50/60 Hz
Energy efficiency scale
D to G
Computer system
Built-in processor
Processor model
A53
Internal memory
2 GB
Internal storage capacity
8 GB
Operating system installed
Android 8.0
Video formats supported
MPEG, WMV, MPG, MTS, M2TS, M4V, TS, MKV, VOB, MP4
Audio formats supported
MP3, ASF, MP4, AAC, WAV, WMA, LPCM, M4A, AIFF
Image formats supported
BMP, GIF, JPEG, JPG
Width
990 mm
Depth
70.2 mm
Height
578 mm
Weight
Remote control included
Batteries included
Cables included
AC, RS-232, USB
Operating temperature (T-T)
0 - 40 °C
Operating relative humidity (H-H)
20 - 80%
Storage temperature (T-T)
-20 - 60 °C
Storage relative humidity (H-H)
5 - 95%