32PFS6900/12
Article
Intrastat
Shipping weight
4.53 kg
Total quantity in stocks
57
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
PHILIPS
Reference
32PFS6900/12
Article
Intrastat
Shipping weight
4.53 kg
Total quantity in stocks
57
Nearest delivery
Product Type
LED-backlit LCD TV - Smart TV
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2243669
Energy Class
Class F
Energy Class (HDR)
Class G
Power Consumption SDR (On mode)
27 kWh/1000h
Power Consumption HDR (On mode)
39 kWh/1000h
Diagonal Class
32"
Platform
TITAN OS
HDR Capable
Yes
HDR Format
HDR10, HLG10
TV Tuner Presence
Yes
Sensors
Light sensor
Video Interface
HDMI
HDMI Ports Qty
3 ports
Modes
Picture Enhancements
Pixel Plus HD, Crystal Clear, Super Resolution
Ambilight
Ambilight Type
Ambilight 3-sided, Ambilight Music
Dimensions
Without stand
Width
72.8 cm
Depth
8.7 cm
Height
43.3 cm
Weight
Enclosure Colour
Black
Resolution
1920 x 1080
Display Format
1080p
Image Aspect Ratio
16:9
Frame Rate & Enhancement Technology
60 Hz Native Refresh Rate
LCD Backlight Technology
LED backlight
Features
One touch Play, AmbiSleep, Sunrise Alarm, adaptation to the wall colour, Ambilight FTI Animation
Stand
Included
Stand Design
Tabletop
Stand Colour
Charcoal
Flat Panel Mount Interface
100 x 100 mm