50UR781C0LK.AEU
Article
Intrastat
Shipping weight
14.5 kg
Total quantity in stocks
33
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
LG
Reference
50UR781C0LK.AEU
Article
Intrastat
Shipping weight
14.5 kg
Total quantity in stocks
33
Nearest delivery
Product Type
LED-backlit LCD TV - Smart TV
Energy Class
Class F
Energy Class (HDR)
Class G
Power Consumption SDR (On mode)
65 kWh/1000h
Power Consumption HDR (On mode)
99 kWh/1000h
Diagonal Class
50"
Model Year
2023
Platform
LG ThinQ AI, webOS
Operating System
webOS 23
HDR Capable
Yes
HDR Format
HDR10
HDR Technology
Hybrid Log-Gamma (HLG)
Video Processor
?5 Gen 6 AI 4K
TV Tuner Presence
Yes
Video Interface
HDMI
HDMI Ports Qty
3 ports
Modes
Picture Enhancements
4K Upscaling, Dynamic Tone Mapping, Game Optimiser
Dimensions
Without stand
Width
112.1 cm
Depth
5.71 cm
Height
65.1 cm
Weight
11.7 kg
Resolution
3840 x 2160
Display Format
4K UHD (2160p)
Image Aspect Ratio
16:9
Frame Rate & Enhancement Technology
50 Hz Native Refresh Rate
LCD Backlight Technology
Direct LED
Brightness
300 cd/m²
Display Menu Language
Multilingual
Features
Stand
Included
Stand Design
Tabletop
Flat Panel Mount Interface
200 x 200 mm