LG 32LQ63806LC - 32" Diagonal Class LED-backlit LCD TV - Smart TV - webOS, ThinQ AI - 1080p 1920 x 1080 - HDR - Direct LED
Manufacturer
LG
Reference
32LQ63806LC
Article
Intrastat
Shipping weight
6.1 kg
Total quantity in stocks
21
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
LG
Reference
32LQ63806LC
Article
Intrastat
Shipping weight
6.1 kg
Total quantity in stocks
21
Nearest delivery
Product Type
LED-backlit LCD TV - Smart TV
Energy Class
Class F
Energy Class (HDR)
Class G
Power Consumption SDR (On mode)
27 kWh/1000h
Power Consumption HDR (On mode)
40 kWh/1000h
Diagonal Class
32"
Model Year
2022
Platform
webOS, LG ThinQ AI
HDR Capable
Yes
HDR Format
HDR10
HDR Technology
Hybrid Log-Gamma (HLG), HDR 10 Pro
Video Processor
?5 Gen 5 AI
TV Tuner Presence
Yes
Video Interface
HDMI
HDMI Ports Qty
2 ports
Dimensions
Without stand
Width
73.6 cm
Depth
8.29 cm
Height
43.7 cm
Weight
4.7 kg
Resolution
1920 x 1080
Display Format
1080p
Image Aspect Ratio
16:9
Frame Rate & Enhancement Technology
60 Hz Refresh Rate, 50 Hz Refresh Rate
LCD Backlight Technology
Direct LED
Features
Apple AirPlay 2 support
Stand
Included
Stand Design
Tabletop
Flat Panel Mount Interface
200 x 200 mm