iiyama ProLite TE10518UWI-B1AG - 105" Diagonal Class (104.6" viewable) LED-backlit LCD display - interactive digital signage - with touchscreen - 5K UHD (2160p) 5120 x 2160 - black, matte
Manufacturer
IIYAMA
Reference
TE10518UWI-B1AG
Article
Intrastat
Shipping weight
119.5 kg
Manufacturer price
Total quantity in stocks
1
Nearest delivery
Touch monitor (21:9), infrared, resolution: 5120x2160 pixels, VESA mount (1000x400 mm), response time: 6.5ms, brightness 450cd, viewing angle 178°(H/V), contrast: 4000:1, connection: USB-C, Ethernet, audio, display-port, HDMI, incl.: cable (USB, HDMI), power cable, stylus-pen, QSG, colour: black
All offers are visible after login.
Manufacturer
IIYAMA
Reference
TE10518UWI-B1AG
Article
Intrastat
Shipping weight
119.5 kg
Manufacturer price
Total quantity in stocks
1
Nearest delivery
Product Type
LED-backlit LCD flat panel display
Power Consumption Operational
282 Watt
Diagonal Class
105"
Diagonal Size
104.6"
Commercial Use
Yes - interactive digital signage
Combined With
Touchscreen
TV Tuner
No tuner
TV Tuner Presence
No
Video Interface
HDMI
HDMI Ports Qty
4 ports
PC Interface
HDMI, DisplayPort, USB-C
Modes
Landscape mode, kiosk mode
Design
Metal frame, Thin Bezel Design
Cooling System
Fanless
Dimensions
Without stand
Width
250.72 cm
Depth
10.3 cm
Height
113.01 cm
Weight
91.4 kg
Enclosure Colour
Black, matte
LCD Display Technology
VA
Pixel Pitch
0.479 mm
Colour Support
1070000000 colours
Resolution
5120 x 2160
Display Format
5K UHD (2160p)
Image Aspect Ratio
21:9
Frame Rate & Enhancement Technology
60 Hz Refresh Rate
LCD Backlight Technology
LED backlight
Coating
Anti-glare, 7H Hard, 3 mm glass
Image Contrast Ratio
4000:1
Dynamic Contrast Ratio
Brightness
450 cd/m²
Viewing Angle
178 degrees
Viewing Angle (Vertical)
178 degrees
Touchpoints Qty
40
Response Time
6.5 ms
Display Menu Language
Danish, Czech, English, German, French, Italian, Polish, Finnish, Russian, Spanish, Dutch
Operation Hours / Days
16 / 7
Features
Open Pluggable Specification slot, 8-bit support, 16/7 operation time, Frame Rate Control (FRC), PureTouch-IR technology, zero air-gap, +/- 1mm touch accuracy, blue light reduction, OSD lock, integrated iiWare 10 software, MTBF 50000 hours, 92% light transmittance
Flat Panel Mount Interface
1000 x 400 mm
VESA Compatibility
Yes
USB Port
Yes
USB Ports Qty
8
Configuration
ARM Cortex-A76 Quad-Core + ARM Cortex-A55 Quad-Core - 8 GB - 64 GB - Mali G610
Operating System
Android OS 13
Type
Remote control
Battery Included
Speaker System
2 speakers
Output Power / Total
32 Watt
Speakers
2 x main channel speaker - 16 Watt
Functionality
Digital video playback, WEB browsing, Internet video playback, cloud storage playback
Connectivity
Wi-Fi, LAN
LAN Protocol
Fast Ethernet
Wi-Fi Protocol
802.11b, 802.11g, 802.11n, 802.11a, 802.11ac
Bluetooth Version
Bluetooth 5.0
Connect & Share
EShare, iiyama Share
Connector Type
4 x HDMI input ¦ USB-C with 100W Power Delivery ¦ DisplayPort ¦ Audio line-in ¦ RS-232C input ¦ 2 x LAN input ¦ 2 x USB 3.2 Gen 1 - top ¦ HDMI output ¦ SPDIF output ¦ Audio line-out ¦ 2 x USB 3.2 Gen 1 - front ¦ USB-C 3.2 - front ¦ 2 x USB 3.2 Gen 1 - side ¦ USB-C 3.2 - side
Included Accessories
4 touch pens, Wi-Fi module (OWM002), NUC mounting bracket, webcam mounting bracket
Cables Included
HDMI cable ¦ USB cable
Compliant Standards
CB, RoHS, WEEE, REACH, TUV Bauart, ERP, EAC
Power Device
Power supply
Input Voltage
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Power Consumption Stand by
0.5 Watt
Power Consumption (Off Mode)
0.3 Watt
On / Off Switch
Service & Support
Limited warranty - 5 years
Width (Shipping)
Depth (Shipping)
28 cm
Height (Shipping)
Weight (Shipping)
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C