FW-85BZ35L
Article
Intrastat
Shipping weight
62 kg
Total quantity in stocks
15
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
SONY
Reference
FW-85BZ35L
Article
Intrastat
Shipping weight
62 kg
Total quantity in stocks
15
Nearest delivery
Display diagonal
2.16 m (85")
Display technology
LCD
Display resolution
3840 x 2160 pixels
Display brightness
550 cd/m²
HD type
4K Ultra HD
Touchscreen
N
Panel type
VA
LED backlight
Y
LED backlighting type
Direct-LED
Native aspect ratio
16:9
Response time
15.9 ms
Contrast ratio (typical)
6000:1
Contrast ratio (dynamic)
Viewing angle, horizontal
178°
Viewing angle, vertical
178°
Display diagonal (metric)
215.9 cm
Colour saturation
92%
Motion interpolation technology
Motionflow XR 240
Supported graphics resolutions
3840 x 2160, 4096 x 2160
Supported video modes
480p, 720p, 1080i, 1080p, 2160p
High Dynamic Range (HDR) supported
Y
High Dynamic Range (HDR) technology
Dolby Vision, High Dynamic Range 10 (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG)
Native refresh rate
60 Hz
Haze rate
2%
RGB colour space
DCI-P3
HDMI ports quantity
4
DVI port
N
USB port
Ethernet LAN
Wi-Fi
USB ports quantity
2
Composite video in
1
Audio (L/R) in
1
Audio (L/R) out
RS-232C
Built-in speaker(s)
Number of built-in speakers
RMS rated power
20 W
Product design
Digital signage flat panel
Product colour
Black
Placement supported
Indoor
VESA mounting
Orientation
Horizontal/Vertical
Panel mounting interface
400 x 400 mm
Anti-glare screen
Purpose
Universal
Multicast support
Wi-Fi Direct
Apple AirPlay support
Dolby Vision
Hybrid Log-Gamma (HLG)
High Dynamic Range 10 (HDR10)
Operating hours (hours/days)
24/7
HDCP
HDCP version
2.3
Power consumption (typical)
323 W
Power consumption (standby)
0.5 W
Computer system
Internal storage capacity
32 GB
Operating system installed
Android
Video formats supported
Audio formats supported
FLAC, LPCM, MP3, WAV, WMA
Image formats supported
JPEG, MJPEG
Display width
1899 mm
Display depth
71 mm
Display height
1089 mm
Display weight
44.5 kg
Package width
2036 mm
Package depth
258 mm
Package height
1239 mm