LS27D406GAUXEN
Shipping weight
5.6 kg
Total quantity in stocks
51
Reference
LS27D406GAUXEN
Shipping weight
5.6 kg
Total quantity in stocks
51
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2109449
Energy Class
Class C
Energy Consumption per Year
20 kWh
Diagonal Size
27"
Built-in Devices
USB 2.0 hub
Panel Type
IPS
Native Resolution
Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 100 Hz
Contrast Ratio
1000:1
Colour Gamut
72% NTSC (CIE 1931)
Response Time
5 ms (grey-to-grey)
Dimensions (WxDxH)
61.27 cm x 21.9 cm x 53.83 cm - with stand
Weight
4 kg
Type
Speakers
Output Power / Channel
1 Watt
Interfaces
Display Position Adjustments
Height, pivot (rotation), swivel, tilt
Tilt Angle
-3/+25
Swivel Angle
90
Rotation Angle
184
Height Adjustment
105 mm
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm
Features
16.3% recycled plastic, security lock slot (cable lock sold separately)
Compliant Standards
TUV Eye Comfort certified
Power Consumption SDR (On mode)
14 kWh/1000h
Power Consumption (Typical)
14 Watt
Power Consumption (Max)
50 Watt
Shipping Width
65.5 cm
Shipping Depth
48.8 cm
Shipping Height
10.9 cm
Min Operating Temperature
10 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
10 - 80% (non-condensing)