LS27D300GAUXEN
Article
Intrastat
Shipping weight
4.3 kg
Total quantity in stocks
189
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
SAMSUNG
Reference
LS27D300GAUXEN
Article
Intrastat
Shipping weight
4.3 kg
Total quantity in stocks
189
Nearest delivery
Display Type
LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2109450
Energy Class
Class D
Energy Consumption per Year
23 kWh
Diagonal Size
27"
Panel Type
IPS
Aspect Ratio
16:9
Native Resolution
Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 100 Hz
Brightness
250 cd/m²
Contrast Ratio
1000:1
Colour Support
16.7 million colours
Colour Gamut
72% NTSC (CIE 1931)
Response Time
5 ms (grey-to-grey)
Horizontal Viewing Angle
178
Vertical Viewing Angle
178
Backlight Technology
LED backlight
Features
Colour
Black
Dimensions (WxDxH)
61.27 cm x 20.04 cm x 47 cm - with stand
Weight
2.9 kg
Interfaces
VGA HDMI (HDCP 1.4)
Display Position Adjustments
Tilt
Tilt Angle
-2/+21
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm
Features
13% recycled plastic, security lock slot (cable lock sold separately)
Cables Included
1 x HDMI cable
Compliant Standards
TÜV safety certification
Security Slot Type
Kensington security slot
Input Voltage
AC 100-240 V
Power Consumption SDR (On mode)
16 kWh/1000h
Power Consumption (Typical)
16 Watt
Power Consumption (Max)
25 Watt
Power Consumption Stand by
0.5 Watt
Power Consumption (Off Mode)
0.3 Watt
Dimensions & Weight Details
Shipping Width
71 cm
Shipping Depth
40.3 cm
Shipping Height
10 cm
Min Operating Temperature
10 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
10 - 80% (non-condensing)