LS24D300GAUXEN
Shipping weight
3.8 kg
Total quantity in stocks
137
Reference
LS24D300GAUXEN
Shipping weight
3.8 kg
Total quantity in stocks
137
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2109456
Energy Class
Class E
Energy Consumption per Year
22 kWh
Diagonal Size
24"
Panel Type
IPS
Native Resolution
Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 100 Hz
Brightness
250 cd/m²
Contrast Ratio
1000:1
Colour Gamut
72% NTSC (CIE 1931)
Response Time
5 ms (grey-to-grey)
Dimensions (WxDxH)
54.07 cm x 17.51 cm x 42.85 cm - with stand
Weight
2.4 kg
Interfaces
VGA ¦ HDMI (HDCP 1.4)
Display Position Adjustments
Tilt
Tilt Angle
-2/+21
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm
Features
13.8% recycled plastic, security lock slot (cable lock sold separately)
Cables Included
1 x HDMI cable
Security Slot Type
Kensington security slot
Input Voltage
AC 100-240 V
Power Consumption SDR (On mode)
22 kWh/1000h
Power Consumption (Typical)
15 Watt
Power Consumption (Max)
25 Watt
Power Consumption Stand by
0.5 Watt
Shipping Width
63.6 cm
Shipping Depth
36.3 cm
Shipping Height
10 cm
Min Operating Temperature
10 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
10 - 80% (non-condensing)