LS27BG400EUXEN
Shipping weight
7.35 kg
Total quantity in stocks
93
Reference
LS27BG400EUXEN
Shipping weight
7.35 kg
Total quantity in stocks
93
Diagonal Size
27"
Adaptive-Sync Technology
NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync Premium
Panel Type
IPS
Native Resolution
Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 240 Hz
Brightness
400 cd/m²
Contrast Ratio
1000:1
HDR Format
HDR10
Colour Gamut
99% sRGB
Response Time
1 ms (grey-to-grey)
Dimensions (WxDxH)
61.47 cm x 24.48 cm x 57.11 cm - with stand
Weight
5.3 kg
Interfaces
DisplayPort 1.2 2 x HDMI Headphones
Display Position Adjustments
Height, pivot (rotation), swivel, tilt
Tilt Angle
-3/+22
Swivel Angle
30
Rotation Angle
-92/+92
Height Adjustment
120 mm
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm
Cables Included
1 x HDMI cable
Compliant Standards
HDCP 2.2
Input Voltage
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Power Consumption (Typical)
21 Watt
Power Consumption (Max)
48 Watt
Shipping Width
68.5 cm
Shipping Depth
46.9 cm
Shipping Height
16.8 cm
7 kg
Min Operating Temperature
10 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
10 - 80% (non-condensing)