LS27F320GAUXEN
Shipping weight
4.3 kg
Total quantity in stocks
200
Reference
LS27F320GAUXEN
Shipping weight
4.3 kg
Total quantity in stocks
200
Nearest delivery
Display Type
LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2244033
Energy Class
Class D
Energy Consumption per Year
24 kWh
Diagonal Size
27"
Panel Type
IPS
Native Resolution
Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 120 Hz
Pixel Pitch
0.3113 mm
Brightness
250 cd/m²
Colour Support
16.7 million colours
Colour Gamut
72% NTSC (CIE 1931)
Response Time
5 ms (grey-to-grey)
Colour
Black
Dimensions (WxDxH)
61.27 cm x 20.04 cm x 47 cm - with stand
Weight
3 kg
Interfaces
2 x HDMI (HDCP 1.4)
Display Position Adjustments
Tilt
Tilt Angle
-2/+21
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm
Features
Security lock slot (cable lock sold separately)
Cables Included
1 x HDMI cable
Security Slot Type
Kensington security slot
Power Consumption SDR (On mode)
16 kWh/1000h
Power Consumption (Typical)
16.4 Watt
Power Consumption (Max)
25 Watt
Power Consumption Stand by
0.5 Watt
Power Consumption (Off Mode)
0.3 Watt
Dimensions & Weight Details
Shipping Width
71 cm
Shipping Depth
40.3 cm
Shipping Height
10 cm
Min Operating Temperature
10 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
10 - 80% (non-condensing)