LS27D390GAUXEN
Shipping weight
6.3 kg
Total quantity in stocks
41
Reference
LS27D390GAUXEN
Shipping weight
6.3 kg
Total quantity in stocks
41
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2188496
Energy Class
Class D
Energy Consumption per Year
24 kWh
Diagonal Size
27"
Curved Screen
Yes (1800R)
Panel Type
VA
Native Resolution
Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 100 Hz
Contrast Ratio
4000:1
Colour Gamut
95% sRGB
Response Time
4 ms (grey-to-grey)
Features
Eco Saving Plus, Eye Saver Mode, Flicker Free technology, Off Timer Plus, game mode
Dimensions (WxDxH)
61.79 cm x 25.07 cm x 46.87 cm - with stand
Weight
3.8 kg
Interfaces
VGA (HD-15) HDMI (HDCP 1.4) Headphone jack (mini-jack)
Display Position Adjustments
Tilt
Tilt Angle
-2/+22
VESA Mounting Interface
75 x 75 mm
Features
Security lock slot (cable lock sold separately), 55% renewable plastic
Compliant Standards
TUV Rheinland
Power Consumption SDR (On mode)
16 kWh/1000h
Power Consumption (Typical)
16.4 Watt
Power Consumption (Max)
35 Watt
Shipping Width
80 cm
Shipping Depth
45.3 cm
Shipping Height
15.5 cm
Min Operating Temperature
10 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
10 - 80% (non-condensing)