24M2N3200S/00
Article
Intrastat
Shipping weight
5.51 kg
Total quantity in stocks
12
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
PHILIPS
Reference
24M2N3200S/00
Article
Intrastat
Shipping weight
5.51 kg
Total quantity in stocks
12
Nearest delivery
Display Type
LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix
Energy Class
Class E
Diagonal Size
24"
Viewable Size
23.8"
Panel Type
IPS
Aspect Ratio
16:9
Native Resolution
Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 180 Hz
Pixel Pitch
0.2745 mm
Pixel Per Inch
93
Brightness
300 cd/m²
Contrast Ratio
1000:1
HDR Format
HDR10
Colour Support
16.7 million colours
Colour Gamut
93% DCI-P3 (CIE1976), 113% NTSC (CIE 1976), 126% sRGB (CIE 1931), 110% Adobe RGB (CIE 1976)
Response Time
0.5 ms (MPRT), 1 ms (grey-to-grey)
Vertical Refresh Rate
48 - 180 Hz
Horizontal Refresh Rate
30 - 200 kHz
Gaming
Yes
Horizontal Viewing Angle
178
Vertical Viewing Angle
178
Screen Coating
Anti-glare, 3H Hard Coating, Haze 25%
Backlight Technology
WLED
OSD Languages
Features
Colour
Charcoal
Dimensions (WxDxH)
54 cm x 19.5 cm x 43.3 cm - with stand
Weight
3.38 kg
Type
Speakers - stereo
Output Power / Channel
2 Watt
Interfaces
2 x HDMI (HDCP 2.2) ¦ DisplayPort 1.4 (HDCP 2.2) ¦ Audio line-out (mini-jack)
Display Position Adjustments
Tilt
Tilt Angle
-5/+20
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm
Features
Cables Included
1 x DisplayPort cable ¦ 1 x HDMI cable
MTBF
50,000 hour(s)
Compliant Standards
Security Slot Type
Kensington security slot
Input Voltage
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Power Consumption (Typical)
18.7 Watt
Power Consumption Stand by
0.5 Watt
Power Consumption (Off Mode)
0.3 Watt
Dimensions & Weight Details
Shipping Width
61 cm
Shipping Depth
12.6 cm
Shipping Height
39.5 cm
Service & Support
Limited warranty - 3 years
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
20 - 80%