27E2N1100L/00
Shipping weight
5.2 kg
Total quantity in stocks
64
Nearest delivery
Reference
27E2N1100L/00
Shipping weight
5.2 kg
Total quantity in stocks
64
Nearest delivery
Display Type
LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2030696
Energy Class
Class D
Diagonal Size
27"
Adaptive-Sync Technology
VESA Adaptive-Sync
Panel Type
VA
Native Resolution
Full HD (1080p) 1920 x 1080 (VGA: 60 Hz, HDMI: 100 Hz)
Pixel Pitch
0.3114 mm
Pixel Per Inch
81.59
Contrast Ratio
4000:1
Response Time
1 ms (MPRT)
Vertical Refresh Rate
48 - 100 Hz
Horizontal Refresh Rate
30 - 115 kHz
Screen Coating
Anti-glare 3H hardness, Haze 25%
Colour
Textured black
Dimensions (WxDxH)
61.4 cm x 20 cm x 42 cm - with stand
Weight
3.05 kg
Interfaces
HDMI (HDCP 1.4) VGA
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm
Features
Security lock slot (cable lock sold separately)
Cables Included
1 x HDMI cable 1 x VGA cable
Compliant Standards
Plug and Play, DDC/CI, RoHS, PVC-free, BFR-free
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Power Consumption SDR (On mode)
16 kWh/1000h
Power Consumption (Typical)
17.6 Watt
0.3 Watt
OS Required
Apple MacOS, Microsoft Windows 10 / 11
Shipping Depth
12.6 cm
Shipping Height
42 cm
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
20 - 80%