24E1N1200A/00
Shipping weight
4.68 kg
Manufacturer price
Total quantity in stocks
32
Nearest delivery
Reference
24E1N1200A/00
Shipping weight
4.68 kg
Manufacturer price
Total quantity in stocks
32
Nearest delivery
Diagonal Size
24"
Viewable Size
23.8"
Panel Type
IPS
Native Resolution
Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 100 Hz
Pixel Pitch
0.2745 mm
Contrast Ratio
1300:1
Colour Support
16.7 million colours
Colour Gamut
Response Time
4 ms (grey-to-grey), 1 ms (MPRT)
Screen Coating
Anti-glare, 3H Hard Coating, Haze 25%
Colour
Black
Dimensions (WxDxH)
54.2 cm x 18 cm x 41.7 cm - with stand (highest position)
Weight
2.92 kg
Type
Speakers - stereo
Output Power / Channel
2 Watt
Interfaces
VGA HDMI Audio line-out (mini-jack) Audio line-in (mini-jack)
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm
Features
Security lock slot (cable lock sold separately), 100% recyclable packaging, textured finish
Power Consumption (Typical)
16.3 Watt
0.3 Watt
OS Required
Apple MacOS X, Microsoft Windows 10 / 11
Shipping Depth
12.4 cm
Shipping Height
37 cm
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
20 - 80% RH