29U511A-B.AEU
Article
Intrastat
Shipping weight
6.6 kg
All offers are visible after login.
Manufacturer
LG
Reference
29U511A-B.AEU
Article
Intrastat
Shipping weight
6.6 kg
Display Type
LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2329253
Energy Class
Class E
Energy Class (HDR)
Class F
Diagonal Size
29"
Adaptive-Sync Technology
AMD FreeSync
Panel Type
IPS
Aspect Ratio
21:9
Native Resolution
UWFHD 2560 x 1080 at 100 Hz
Pixel Pitch
0.2626 mm
Brightness
250 cd/m²
Contrast Ratio
1000:1
HDR Format
HDR10
Colour Support
16.7 million colours
Colour Gamut
99% sRGB (CIE 1931)
Response Time
5 ms (grey-to-grey), 1 ms (MBR)
Horizontal Viewing Angle
178
Vertical Viewing Angle
178
Screen Coating
Anti-reflective
Backlight Technology
LED backlight
Features
Colour
Black
Dimensions (WxDxH)
68.85 cm x 22 cm x 40.87 cm - with stand
Weight
5.1 kg
Interfaces
HDMI DisplayPort 1.4 Headphones (mini-jack)
Display Position Adjustments
Tilt
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm