LG UltraGear 39GS95QE-B - OLED monitor - gaming - curved - 39" - 3440 x 1440 UWQHD @ 240 Hz - 275 cd / m² - 1500000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort
Manufacturer
LG
Reference
39GS95QE-B
Article
Intrastat
Shipping weight
5.41563 kg
Total quantity in stocks
4
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
LG
Reference
39GS95QE-B
Article
Intrastat
Shipping weight
5.41563 kg
Total quantity in stocks
4
Nearest delivery
Display Type
OLED monitor / OLED
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/screen/product/electronicdisplays/1883967?navigatingfrom=qr
Energy Class
Class F
Energy Class (HDR)
Class F
Diagonal Size
39"
Curved Screen
Yes (800R)
Adaptive-Sync Technology
VESA Adaptive-Sync, NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync Premium Pro
Built-in Devices
USB 3.0 hub
Aspect Ratio
21:9
Native Resolution
UWQHD 3440 x 1440 at 240 Hz
Pixel Pitch
0.266 mm
Brightness
275 cd/m²
Contrast Ratio
HDR Format
HDR10
HDR Certification
DisplayHDR 400 True Black
Colour Support
1.07 billion colours
Colour Gamut
98.5% DCI-P3 (CIE 1976)
Response Time
0.03 ms (grey-to-grey)
Gaming
Yes
Horizontal Viewing Angle
178
Vertical Viewing Angle
178
Screen Coating
Anti-glare, low reflection coating
Features
Dimensions (WxDxH)
88.78 cm x 30.99 cm x 61.12 cm - with stand (highest position)
Weight
10.4 kg
Interfaces
Display Position Adjustments
Height, tilt, swivel
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm