LG 27TQ615S-PZ - TQ615S - LED monitor with TV tuner - Smart - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) - IPS - 250 cd / m² - 1000:1 - 14 ms - 2xHDMI - speakers - black
Manufacturer
LG
Reference
27TQ615S-PZ
Article
Intrastat
Shipping weight
5.54 kg
Total quantity in stocks
35
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
LG
Reference
27TQ615S-PZ
Article
Intrastat
Shipping weight
5.54 kg
Total quantity in stocks
35
Nearest delivery
Display Type
LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix - Smart monitor
Energy Class
Class E
Diagonal Size
27"
Operating System
Web OS 22
Built-in Devices
Wi-Fi, Bluetooth adapter, Ethernet network adapter
Panel Type
IPS
Aspect Ratio
16:9
Native Resolution
Full HD (1080p) 1920 x 1080
Pixel Pitch
0.3114 mm
Brightness
250 cd/m²
Contrast Ratio
1000:1
Colour Support
16.7 million colours (8-bit)
Colour Gamut
72% NTSC
Response Time
14 ms (grey-to-grey)
Vertical Refresh Rate
58 - 62 Hz
Horizontal Refresh Rate
30 - 83 kHz
Horizontal Viewing Angle
178
Vertical Viewing Angle
178
Backlight Technology
LED backlight
Features
Colour
Black
Dimensions (WxDxH)
61.2 cm x 15.25 cm x 42.31 cm - with stand
Weight
3.75 kg
Digital TV
DVB-S, DVB-S2, DVB-C, DVB-T, DVB-T2
Conditional Access
Common Interface (CI) slot
Type
Speakers - stereo
Output Power / Channel
5 Watt
Type
Remote control
Interfaces
2 x HDMI ¦ USB 2.0 ¦ Digital audio output (optical) ¦ LAN
VESA Mounting Interface
75 x 75 mm