90LM09R0-B01170
Article
Intrastat
Shipping weight
15.32 kg
Total quantity in stocks
100
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
ASUS
Reference
90LM09R0-B01170
Article
Intrastat
Shipping weight
15.32 kg
Total quantity in stocks
100
Nearest delivery
Display Type
OLED monitor / OLED
Energy Class
Class E
Energy Class (HDR)
Class G
Diagonal Size
39"
Curved Screen
Yes (800R)
Adaptive-Sync Technology
AMD FreeSync Premium Pro, NVIDIA G-SYNC Compatible, VESA Adaptive-Sync
Built-in Devices
KVM Switch, 4-port USB 3.2 Gen 1 / USB 2.0 hub
Aspect Ratio
21:9
Native Resolution
UWQHD 3440 x 1440 at 240 Hz
Pixel Pitch
0.266 mm
Brightness
450 cd/m²
Contrast Ratio
HDR Format
HDR10
HDR Certification
DisplayHDR 400 True Black
Colour Support
1073.7 million colours (10-bit)
Colour Gamut
99% DCI-P3, 135% sRGB
Response Time
0.03 ms (grey-to-grey)
Vertical Refresh Rate
40 - 240 Hz
Horizontal Refresh Rate
30 - 390 kHz
Gaming
Yes
Horizontal Viewing Angle
178
Vertical Viewing Angle
178
Screen Coating
Anti-glare
Features
Colour
Black
Dimensions (WxDxH)
89 cm x 31.8 cm x 57.5 cm
Weight
9.61 kg
Interfaces
2 x HDMI DisplayPort 1.4 USB-C/DisplayPort Alt Mode (power up to 90W) Headphone jack 2 x USB 3.2 Gen 1 (Type A) 2 x USB 2.0 (Type A) SPDIF output
Display Position Adjustments
Height, swivel, tilt
Tilt Angle
-5/+20
Swivel Angle
30
Height Adjustment
80 mm
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm
Features
Security lock slot (cable lock sold separately)
Compliant Standards
Security Slot Type
Kensington security slot
Input Voltage
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Power Consumption SDR (On mode)
32 kWh/1000h
Power Consumption HDR (On mode)
45 kWh/1000h
Power Consumption (Typical)
35 Watt
Power Consumption Stand by
0.5 Watt
Power Consumption (Off Mode)
0.3 Watt
Dimensions & Weight Details
Shipping Width
98 cm
Shipping Depth
34.5 cm
Shipping Height
52.5 cm
Service & Support
Limited warranty - 3 years
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C