90LM03H0-B01K70
Article
Intrastat
Shipping weight
21 kg
Total quantity in stocks
2
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
ASUS
Reference
90LM03H0-B01K70
Article
Intrastat
Shipping weight
21 kg
Total quantity in stocks
2
Nearest delivery
Display Type
LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix
Diagonal Size
32"
Built-in Devices
USB 3.0 hub
Panel Type
IPS
Aspect Ratio
16:9
Native Resolution
4K UHD (2160p) 3840 x 2160 at 60 Hz
Pixel Per Inch
0.1845
Brightness
1600 cd/m²
Contrast Ratio
1000:1 / 100000000:1 (dynamic)
HDR Format
HDR1400
HDR Certification
DisplayHDR 1400
Colour Support
1.0734 billion colours (10-bit)
Colour Gamut
100% sRGB, 97% DCI-P3, 99% Adobe RGB, 85% Rec.2020 (CIE 1976)
Response Time
5 ms (grey-to-grey)
Vertical Refresh Rate
40 - 60 Hz
Horizontal Refresh Rate
135 - 135 kHz
Horizontal Viewing Angle
178
Vertical Viewing Angle
178
Screen Coating
Anti-glare
Backlight Technology
Mini LED backlight
Features
Colour
Black
Dimensions (WxDxH)
72.7 cm x 24.5 cm x 60.1 cm - with stand
Weight
13.8 kg
Type
Speakers
Output Power / Channel
6 Watt
Interfaces
HDMI 2.0 ¦ DisplayPort 1.4 ¦ 2 x Thunderbolt 4 ¦ 3 x USB 3.2 Gen 2 ¦ USB-C 3.2 Gen 2 (power up to 90W) ¦ Headphone jack
Display Position Adjustments
Height, pivot (rotation), swivel, tilt
Tilt Angle
+23/-5
Swivel Angle
60
Rotation Angle
180
Height Adjustment
100 mm
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm
Features
Security lock slot (cable lock sold separately)
Compliant Standards
Security Slot Type
Kensington security slot
Input Voltage
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Power Consumption (Typical)
42.62 Watt
Power Consumption Stand by
0.5 Watt
Power Consumption (Off Mode)
0.3 Watt
Dimensions & Weight Details
Shipping Width
96.5 cm
Shipping Depth
22.8 cm
Shipping Height
55.5 cm
20.5 kg
ENERGY STAR Certified
Yes
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C