27C5KPDT
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
1
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
ALOGIC
Reference
27C5KPDT
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
1
Nearest delivery
Display Type
LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix
Diagonal Size
27"
Built-in Devices
USB Hub
USB Power Delivery
65 Watt
Panel Type
IPS
Aspect Ratio
16:9
Native Resolution
5K 5120 x 2880 at 60 Hz
Pixel Per Inch
218
Brightness
400 cd/m²
Contrast Ratio
1000:1
HDR Certification
DisplayHDR 400
Colour Support
1.07 billion colours
Colour Gamut
100% sRGB, 82% BT.2020 (CIE 1976), 95% NTSC, 99% Adobe RGB, 99% DCI-P3
Response Time
14 ms
Horizontal Viewing Angle
178
Vertical Viewing Angle
178
Screen Coating
Anti-reflective
Backlight Technology
LED backlight
Features
65W power delivery
Dimensions (WxDxH)
62.38 cm x 22 cm x 41.54 cm - with stand
Type
Touchscreen
Output Power / Channel
5 Watt
Interfaces
Display Position Adjustments
Tilt, pivot (rotation), swivel, height
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm