PPF9003100
Article
Intrastat
Shipping weight
10.4 kg
All offers are visible after login.
Manufacturer
FSP
Reference
PPF9003100
Article
Intrastat
Shipping weight
10.4 kg
Output power capacity
1.5 kVA
Output power
900 W
Waveform
Sine
Input operation voltage (min)
81 V
Input operation voltage (max)
290 V
Input frequency
50/60 Hz
Output operation voltage (min)
110 V
Output operation voltage (max)
240 V
Output frequency
50/60 Hz
Output frequency regulation
±1 Hz
Output voltage regulation
±10%%
Automatic Voltage Regulation (AVR)
Y
Response time
6 ms
Noise level
40 dB
Power protection features
Overcharge, Overdischarge, Overload
Audible alarm(s)
Y
Audible alarm modes
Alarm when on battery, Fault, Low battery alarm, Overload alarm
Auto-restart
AC outlets quantity
4 AC outlet(s)
USB port
USB 2.0 ports quantity
1
USB port type
USB Type-B
Ethernet LAN (RJ-45) ports
2
Battery capacity
9 Ah
Battery voltage
12 V
Number of batteries supported
2
Cold start
Form factor
Mini Tower
Product colour
Black
Display type
LCD
Operating temperature (T-T)
0 - 40 °C
Operating relative humidity (H-H)
0 - 90%
Harmonized System (HS) code
Width
130 mm
Depth
320 mm
Height
182 mm