PPF4800407
Article
Intrastat
Shipping weight
4.9 kg
Total quantity in stocks
8
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
FSP
Reference
PPF4800407
Article
Intrastat
Shipping weight
4.9 kg
Total quantity in stocks
8
Nearest delivery
Output power capacity
0.8 kVA
Output power
480 W
Waveform
Sine
Input operation voltage (min)
162 V
Input operation voltage (max)
290 V
Input frequency
50/60 Hz
Output operation voltage (min)
220 V
Output operation voltage (max)
220 V
Automatic Voltage Regulation (AVR)
Y
Noise level
40 dB
Power protection features
Overcharge, Overload
Audible alarm(s)
Y
Audible alarm modes
Battery replacement
Auto-restart
AC outlet types
Type F
AC outlets quantity
2 AC outlet(s)
Battery capacity
9 Ah
Battery voltage
12 V
Number of batteries supported
1
Battery recharge time
6 h
Cold start
Off-mode charging
Form factor
Tower
Product colour
Black
LED indicators
Operating temperature (T-T)
0 - 40 °C
Operating relative humidity (H-H)
0 - 90%
Harmonized System (HS) code
Width
101 mm
Depth
279 mm
Height
142 mm