INVGC12P500LCD
Article
Total quantity in stocks
13
Reference
INVGC12P500LCD
Article
Total quantity in stocks
13
Nearest delivery
Power plug type
Type F
Detachable power connectors
Yes
Efficiency
88%
Output voltage
230 V
Power supply type
Auto
Supplementary power connectors
2
Power current type
DC-to-AC
USB ports quantity
1
Output power
500 W
Input voltage
12 V
Polarity reverse circuit protection
Yes
Purpose
Car inverter
Adjustable output voltage
No
Output frequency
50 Hz