POE-50-60W(EU)
Article
Intrastat
Manufacturer price
Total quantity in stocks
5
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
UBIQUITI
Reference
POE-50-60W(EU)
Article
Intrastat
Manufacturer price
Total quantity in stocks
5
Nearest delivery
Power Device Type
Power over Ethernet
Power Device Location
External
Input Voltage
AC 100-240 V
Input Frequency
50/60 Hz
Rated Input Current
1.3 A
Input Power Connectors Quantity
1
Input Power Connectors Type
IEC-320 C6
Output Voltage
DC 50 V
Maximum Output Power
48 W
Output Power Connectors Quantity
1
Output Power Connectors Type
RJ-45
Package Type
Box
Depth (mm)
33 mm
Height (mm)
60 mm
Width (mm)
101 mm