RT10A-L0N-37C12S0E
Article
Intrastat
Shipping weight
1.2 kg
Manufacturer price
Total quantity in stocks
2
Nearest delivery
Tablet PC, 2D, imager, screen size: 25.4 cm (10"), resolution: 1920x1200 pixels, Camera (13 MP), front camera (8 MP), brightness 800cd, connection: USB (3.0, type A, type C), Bluetooth, Wi-Fi (802.11ac), audio, NFC, Micro SD-Slot, Qualcomm Octa Core, 2.2 GHz, RAM: 8 GB, Flash: 128 GB, Android, incl.: power supply unit, Client Pack, Google Mobile Services, battery, stylus-pen, order separately: power cable, protection class: IP65
All offers are visible after login.
Manufacturer
HONEYWELL
Reference
RT10A-L0N-37C12S0E
Article
Intrastat
Shipping weight
1.2 kg
Manufacturer price
Total quantity in stocks
2
Nearest delivery
Product Type
Tablet - rugged
Operating System
Android 9.0 (Pie)
Type
10.1"
Resolution
1920 x 1200
Image Brightness
800 cd/m²
Features
Optical bonding, indoor screen
Processor
Qualcomm Snapdragon 660
Processor Clock Speed
2.2 GHz
Number of Cores
8-core
Storage
128 GB
RAM
8 GB
Supported Flash Memory Cards
microSD, microSDHC, microSDXC
Max Supported Capacity
512 GB
Compatibility
microSDIO
Wireless Connectivity
NFC, Bluetooth 5.0 LE, 802.11a/b/g/n/ac/r/k/mc
Security Protocols & Features
WEP, WPA, WPA2, WPA2-Enterprise, OPEN, WPA-Enterprise
Bluetooth Profiles
Sensor Resolution
13 Megapixel
Focus Adjustment
Automatic
Light Source
Flash
Sensor Resolution
8 Megapixel
Receiver
GPS/GLONASS/Galileo/BeiDou
Audio
Microphone, two speakers
Barcode Reader
Yes
Scan Element Type
2D imager
Preloaded Software
Launcher, Google Mobile Services, Enterprise Browser, BasicTE
Expansion Slots
1 x microSDXC
Interfaces
1 x USB 3.0 ¦ 1 x USB-C ¦ 1 x audio out/mic in
Technology
Lithium polymer
Capacity
5900 mAh
Run Time
Up to 12 hours
Sensors
Accelerometer, ambient light sensor, gyro sensor
Features
Security Slot Type
Kensington security slot
Compliant Standards
Laser Class 2, IP65, MIL-STD 810G 514.6, MIL-STD 810G 516.6
Width
19.83 cm
Depth
1.95 cm
Height
27.19 cm
Weight
Service & Support
Limited warranty - 3 years
Min Operating Temperature
-10 °C
Max Operating Temperature
50 °C
Humidity Range Operating
10 - 90% RH (non-condensing)
Min Storage Temperature
-30 °C
Max Storage Temperature
70 °C