Gigabyte BRIX GB-BNIP-N100 - Barebone - mini PC - 1 x N-series N100 / up to 3.4 GHz - RAM 0 GB - UHD Graphics 750 - Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6) WLAN: - 802.11a / b / g / n / ac / ax
Manufacturer
GIGABYTE
Reference
GB-BNIP-N100
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
51
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
GIGABYTE
Reference
GB-BNIP-N100
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
51
Nearest delivery
Type
PC barebone
Product Form Factor
Mini PC
CPU
Intel N-series N100
Clock Speed
2.9 GHz
Max Turbo Speed
3.4 GHz
Number of Cores
Quad-Core
CPU Qty
1
Max CPU Qty
1
Processor Main Features
Intel Smart Cache
Installed Size
L3 Cache - 6 MB
Cache Per Processor
6 MB
Installed Size
0 GB / 32 GB (max)
Technology
DDR4 SDRAM
Effective Memory Speed
3200 MHz
Rated Memory Speed
3200 MHz
Form Factor
SO-DIMM 260-pin
Slots
1 (Total) / 1 (empty)
Type
No HDD
1 x SATA
Channel Qty
No optical drive
Monitor Type
None.
Graphics Processor
Intel UHD Graphics 750
Video Interfaces
HDMI, DisplayPort
Ethernet Ports
2.5 Gigabit Ethernet
Ethernet Controller
Realtek RTL8125
Wireless LAN Supported
Yes
Wireless NIC
Intel Wi-Fi 6 AX101
Data Link Protocol
Slots
2 (total) / 2 (free) x M.2 Card - 2280
Interfaces
Theft/Intrusion Protection
Security lock slot (cable lock sold separately)
Security Slot Type
Kensington security slot
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm, 75 x 75 mm
Device Type
Power adapter
Voltage Required
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Power Provided
65 Watt
OS Provided
No operating system
Width
16.35 cm
Depth
11.68 cm
Height
2.85 cm
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
35 °C