ASUS NUC 15 Pro Slim Kit RNUC15CRKU700002 - Barebone - mini PC 1 x Core Ultra 7 255H / up to 5.1 GHz - RAM 0 GB - Arc Graphics 140T - IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11be (Wi-Fi 7), Bluetooth 5.4 - black
Reference
90AR00R2-M00090
Shipping weight
0.5 kg
Total quantity in stocks
94
Reference
90AR00R2-M00090
Shipping weight
0.5 kg
Total quantity in stocks
94
Nearest delivery
Type
PC barebone
Colour
Black
CPU
Intel Core Ultra 7 (Series 2) 255H
Clock Speed
1.5 GHz (P-core) / 700 MHz (E-core)
Max Turbo Speed
5.1 GHz (P-core) / 4.4 GHz (E-core)
Number of Cores
16-core
CPU Qty
1
Max CPU Qty
1
Processor Main Features
Intel Smart Cache
Installed Size
24 MB
Cache Per Processor
24 MB
Installed Size
0 GB (installed) / 96 GB (max)
Technology
DDR5 SDRAM
Form Factor
SO-DIMM 262-pin
Slots
2 (Total) / 2 (empty)
Type
No HDD
SATA
Controller Interface Type
SATA 6Gb/s
Channel Qty
No optical drive
Monitor Type
None.
Graphics Processor
Intel Arc Graphics 140T
Video Interfaces
HDMI
Wireless LAN Supported
Yes
Data Link Protocol
Bays
1 (total) / 1 (free) x internal 2.5"