ASUS NUC 14 Pro+ RNUC14RVHV700000I - Barebone - mini PC - 1 x Ultra 7 165H / 1.4 GHz - vPro - RAM 0 GB - Intel Arc Graphics - Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 WLAN: - 802.11a / b / g / n / ac / ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 - black
Reference
90AR0072-M00250
Shipping weight
1.49 kg
Total quantity in stocks
3
Reference
90AR0072-M00250
Shipping weight
1.49 kg
Total quantity in stocks
3
Nearest delivery
Platform Technology
Intel vPro Platform
Type
PC barebone
Colour
Black
CPU
Intel Core Ultra 7 165H
Clock Speed
1.4 GHz (P-core) / 700 MHz (E-core)
Max Turbo Speed
5 GHz (P-core) / 3.8 GHz (E-core)
Number of Cores
16-core
CPU Qty
1
Max CPU Qty
1
Processor Main Features
Intel Smart Cache
Installed Size
24 MB
Cache Per Processor
24 MB
Installed Size
0 GB / 96 GB (max)
Technology
DDR5 SDRAM
Form Factor
SO-DIMM 262-pin
Slots
2 (Total) / 2 (empty)
Type
No HDD
SATA
Controller Interface Type
SATA 6Gb/s
Channel Qty
No optical drive
Monitor Type
None.
Graphics Processor
Intel Arc Graphics
Video Interfaces
HDMI
Ethernet Controller
Intel I226-LM
Wireless LAN Supported
Yes
Wireless NIC
Intel Wi-Fi 6E AX 211
Data Link Protocol
Bays
1 (total) / 1 (free) x internal 2.5"