Viens no nozīmīgākajiem faktoriem iekārtas izvēlē ir tās skanera tips. Skaneri tiek iedalīti 3 galvenajās kategorijās:
Lāzeri - šis skanera tips ir pats populārākais. Šīs iekārtas izmanto sarkanās diodes lāzera stara atstarojumu, lai nolasītu svītrkodu. Šie skaneri var nolasīt tikai 1D svītrkodus, bet toties ir cenas ziņā paši izdevīgākie. Standarta lāzera skaneri var nolasīt svītrkodus sākot no pāris centimetru attālumam līdz pat 70cm, atkarībā no svītrkoda izmēra. Ir pieejami arī atsevišķi garas distances skaneru modeļi, kas spēj nolasīt svītrkodu līdz pat 10 metru attālumam, ja tiek izmantoti liela formāta atstarojoša materiāla svītrkodi.
Lineārie nolasītāji - šie skaneri ir līdzīgi lāzeriem, jo var nolasīt 1D svītrkodus. Atšķirībā no iepriekšējās kategorijas, kas nolasa atstaroto lāzera staru, nolasītāji izveido bildi no svītrkoda (var teikt arī, nofotografē). Pēc tam šīs iekārtas analizē iegūto attēlu, lai iegūtu svītrkoda informāciju. Šīs kategorijas skaneri labāk atpazīst izbalējušus vai bojātus svītrkodu attēlus.
2D nolasītāji - tāpat kā lineārie nolasītāji, šie skaneri izveido attēlu no svītrkoda. Atšķirība ir tajā, ka šīs iekārtas spēj atpazīt arī 2D svītrkodus. Papildus priekšrocība šīs kategorijas skaneriem ir tajā, ka nav svarīga svītrkodu orientācija pret iekārtu, tas spēs nolasīt svītrkodu, arī ja tas būs novietots piemēram diagonāli. Tāpat šie nolasītāji ir spējīgi atpazīt svītrkodus uz aktīva atstarojuma (piemēram, datora ekrāna), kas dažkārt var būt ļoti noderīgi.
Formas faktors
Nākamais faktors iekārtas izvēlē ir iekārtas formas faktors un korpusa tips. Pēc šī kritērija skanerus var iedalīt 5 apakškategorijās:
Rokas skaneri - šī kategorija ir pati populārākā. Paņemiet skaneri, notēmējiet uz svītrkodu un nospiediet slēdzi. Lielākajai daļai šo iekārtu ir galda sendi, kas nodrošina skanera novietošanu konkrētā pozīcijā un ļauj skanēt bez slēdža nospiešanas. Tāpat ir pieejami rokas skaneri ar bezvadu pieslēgumu iespējām.
Prezentācijas skaneri - šīs iekārtas ir domātas novietošanai uz galda vai citas darba virsmas. Šie skaneri ir izveidoti bezroku skanēšanai, respektīvi nav
jānospiež skanera slēdzis, lai nolasītu svītrkodu. Tāpat šiem skaneriem ir platāks skanēšanas leņķis, kas atvieglo svītrkoda pozicionēšanu nolasīšanai. Prezentācijas skanerus plaši izmanto piemēram lietveži ātrai dokumentu reģistrācijai, vai veikalos ieskanējot pircēja izvēlētās preces.
Stacionārie skaneri - Stacionārie skaneri svītrkodu nolasīšanas ziņā ir līdzīgi prezentācijas skaneriem, ar to atšķirību, ka šīs iekārtas ir paredzēts ievietot darba virsmās, piemēram, uz veikala kases letes. Daudziem modeļiem ir pieejami iebūvētie svari standarta komplektācijā vai kā papildus opcija. Šie skaneri ir plaši izplatīti lielo pārtikas preču tirgotāju ķēdēs, un citur, kur nepieciešams ir ātri nolasīt vienlaikus preces svītrkodu un nosvērt pirkumus.
Iebūvējamie skaneri - Iebūvējamie skaneri ir specializēta miniatūru iekārtu kategorija, kas ir galvenokārt domāta iebūvēšanai lielākās automatizācijas sistēmās. Piemēram, šādus skanerus mēdz iebūvēt konveijera līnijās vai pašapkalpošanās kiosku risinājumos, lai automatizēti nolasītu svītrkodus. Bieži šīs iekārtas apvieno kopā ar ārējiem sensoriem vai kontrolieriem, kas vajadzīgā momentā iedarbina svītrkodu skaneri.
Plaukstdatori - Plaukstdators var paveikt to pašu, ko parasts svītrkodu skaneris, bet papildus tam tas dod iespēju izveidot mobīlus risinājumus, jo šī iekārta sevī apvieno gan skaneri, gan datoru. Atšķirībā no citiem skaneriem, kuriem ir nepieciešams patstāvīgs pieslēgums pie datora, plauktdators, kā piemēram Motorola MC3190, var tikt brīvi pārvietots, kamēr tiek veikta svītrkodu nolasīšana un datu saglabāšana uz iekārtas vai serverī. Šīs kategorijas skanerus plaši izmanto procesos, kur ir nepieciešama mobilitāte, kā piemēram, lai veiktu inventarizācijas vai kurjera paku piegāde.